top of page

TESLİM, İADE ve DEĞİŞİM

TESLİM

Siparişinizi verdikten ve ödeme miktarının tamamını aldıktan sonra size e-posta yoluyla ön sipariş onayınızı göndereceğiz.

Türkiye resmi tatilleri haricinde Pazartesi’den Cuma’ya sabah 10.00’dan 17.00’e kadar çalışıyoruz.

Türkiye dahilindeki siparişler için hizmet alınacak gönderim firması, Elif Sezer Atölye'nin mevcut anlaşmalı kargosu olacaktır.

Siparişinizi gönderdiğimizde kargo takip numaranızı içeren bir e-posta alacaksınız.

Yurt içi siparişlerde, kargonuz 2-6 iş günü içerisinde teslim edilir. Kargo süresinde, kargo firması kaynaklı (yoğunluk, afet, mobil teslim bölgesi vs.) gecikmelerden Elif Sezer Atölye sorumlu değildir.

Elif Sezer Atölye, uluslararası kargolarda oluşabilecek her türlü gümrük vergileri, işlem harçları veya diğer her türlü ücretlendirmeleri de kapsayan kurtajlardan sorumlu değildir. Bu meblağların ödenmesi, teslimatın hangi ülkeye yapıldığına bağlı olarak siparişinizin ulaştığı gümrükten serbest kalması için gerekli olacaktır. Bu, ödeme ekranında gösterilen fiyata hiçbir verginin ve gümrük harcının dahil olmadığı anlamına gelir. Bu ücretler doğrudan lokal gümrükler tarafından belirlendiği için kargonuzun oluşturacağı Vergi ya da Gümrük Harçlarının tam miktarını size bildiremiyoruz.

 

İADE VE DEĞİŞİM

 

Elif Sezer Atölye ürünleri, el yapımı olması ve kullanım amacı sebebiyle iade edilemez. Ürünün, yalnızca ayıplı ürün olması durumunda ise aynı ürünün yenisi ile ürün değişikliği yapılır. Ürünün ayıplı olduğu, ürünün teslim edilmesinden itibaren 24 saat içerisinde Elif Sezer Atölye tarafına bildirilmelidir. Aksi durumda, alıcının ürünün ayıplı olması sebebiyle değişim hakkı kaybolmuş olur. Değişim yapılacak yeni ürünün hazırlanıp kargolanma süresi 5 iş günüdür. Ürünün değişikliğinin yapılamayacağı durumlarda (malzeme stok durumu vb.) Elif Sezer Atölye tek taraflı olarak siparişi iptal etme hakkını saklı tutar. Akabinde 5 iş günü içerisinde tüketiciye ürün ücretini iade eder.

Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için iade ve değişim hakkı kesinlikle söz konusu değildir.

Ürünlerinizi bize geri göndermeden önce adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir ve sonrasında değişim talimatlarını içeren bir e-posta alacaksınız. İşlem süresinin uzamasına neden olacağı için Elif Sezer Atölye ile iletişim kurmadan herhangi bir şeyi geri göndermeyin.

Ayıplı ürün olmaması durumunda ücretsiz değişim servisi sunmamaktayız. Değişim için geri gönderilen ürünlerin kargolama ücretleri tüketiciye aittir.

Elif Sezer Atölye’nin çevrimiçi mağazasından sipariş edilen ürünler atölye adresimizden de yapım süreleri göz önüne alınarak değiştirilebilinir.

Elif Sezer Atölye Türkiye dışına gönderilen siparişlerde gümrük vergileri ve diğer vergilerin geri ödemesini yapamamaktadır, yine de yerel vergi bürolarınızla doğrudan iletişim kurarak bu ücretleri geri alabilirsiniz.

Değişim işlemi düzenlemek için lütfen e-posta adresimizden veya +90 541 625 45 75 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçiniz.

Adres: Efeler Mah. 309 sk. No:24 A BUCA/İZMİR

bottom of page